www.adamikcompany.com

ADAMIK Company

1989
Spółka ADAMIK Company to czysto czeska spółka o długoletniej tradycji. Historia tej spółki sięga już do roku 1989, kiedy to założyciel spółki, Ing. Karel Adamík, rozpoczął zajmować się, podobnie jak jego ojciec, działalnością stolarską. Wraz ze swoim kolegą produkowali oryginalne produkty z drewna, takie jak np. klękosiady czy duże figury szachowe. Tak jak wiele innych stolarzy spotykali się i oni na co dzień z problemem wielkiej ilości pyłu. W ten sposób powstał pomysł na zkonstruowanie urządzenia odpylającego, które ten problem pomogłoby rozwiązać. W tym okresie p. Adamik w swoim garażu zmontował pierwszy odpylacz i przeprowadził z nim próby w warsztacie stolarskim swego kolegi. Odpylacz pracował lepiej niż oczekiwano i dlatego p. Adamik zdecydował się wyprodukować następne sztuki. W chwili obecnej to już ponad dwadzieścia lat p. Adamik zajmuje się konstrukcją i produkcją urządzeń odpylających.

2005
W 2005 roku spółka ADAMIK Company odniosła sukces na międzynarodowych targach w Hannowerze, gdzie przedstawiła światowo unikalny produkt, okleiniarkę ręczną, pod marką Adamik Manual. W kolejnych latach udało nam się wprowadzić nasz produkt nie tylko do krajów europejskich ale również do Stanów Zjednoczonych, Kanady czy Australii. W tym samym roku firma ADAMIK Company rozpoczęła rozwijać nową technologię pras próżniowych, która w Republice Czeskiej nie miała konkurencji. Rok później wprowadzono ten produkt na rynek czeski a następnie również na rynek zagraniczny.

2015
Na targach Ligna Hannover w 2015 roku przedstawiliśmy urządzenie kombinowane pod nazwą Combiformer Plus, która przeznaczona jest do nagrzewania i kształtowania sztucznego kamienia. Nasza znajomość rynku pomogła nam w krótkim czasie dostarczyć to nowe urządzenie na rynek Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Libanu, Jordanii czy Finlandii.

2016
Rok 2016 to kolejny ważny rok w historii firmy. Kupiliśmy nowe pomieszczenia w miejscowości Paskov, która leży przy głównej drodze prowadzącej do Ostrawy. Częścią budowy jest również shworoom, gdzie nasi klienci mogą zobaczyć i wypróbować produkty firmy ADAMIK.

Od czasu, kiedy spółka ADAMIK Company rozpoczęła działalność na rynku, znacząco poszerzyła swoją ofertę maszyn do obróbki drewna, które już zdobyły sobie na rynku swoją popularność przede wszystkim dzięki wysokiej jakości oraz doskonałemu serwisowi.

Tým firmy ADAMIK

© 2022 ADAMIK COMPANY | design by www.creactive.cz | code by PCsupport.cz s.r.o.