www.adamikcompany.com

Artykuły

We would like to thank our clients and business partners for their support in 2021.

In connection with the Christmas holidays, we would like to inform you that our company will be closed from 22nd December 2021 to 2nd January 2022.

We wish you a beautiful holiday and look forward to further cooperation!

Your ADAMIK team

Company Mubea, important supplier of automotive components, has equipped its production facility with heating oven ADAMIK AHT 370. Our heating oven will be used for preparation of carbon components which are produced by Mubea in Zebrak for Volkswagen Group and mainly for the premium division Porsche. 

Yggdrasilmont is a company with a young and energetic team dealing with furniture, playgrounds made of acacia wood and elements of wooden architecture.

The first contact with Mr. Michal Petřík was in September 2019.

Due to the fact that the company has just moved the workshop to new premises, they asked us for a comprehensive solution of the extraction, including waste recovery.

When Mr. Adrien Chaufheid from Belgian company MSMPro Tuex visited us at the Ligna+ exhibition in Hannover, he enthusiastically told us about his plans to build a new hall and new equipment that he would like to buy.

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowych Targach Ligna Bohemia 2019, które odbędą się w dniach 20.2. - 22.2.2020 w Lysá nad Labem w Czechach.

Cieszymy się na spotkanie z Wami!

ADAMIK Team

 

Installation of outside unit FT 760 4 kW A - with automatic filter shaker and air recuperation.

Company SITUS furniture s. r. o. is family company owned by Mr. Husička that deals with chair production. The production facility and showroom is located in Litovel closed by Olomouc. Mr. Husička chose our company as extraction suplier within his technology investment. Based on production analyze we proposed the EBS System that allows beside the wood waste extraction also the production of briquettes.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2019 które odbędą się w dniach od 10.9. do 13.9.2019 w Poznaniu. Znajdziecie nas: Pawilon 5, Stoisko G58 i F57.

In July 2018 we were approached by company C. BECHSTEIN EUROPE s.r.o. from Hradec Králové, which is one of the world's largest manufacturers of pianos, with a demand for extraction system.

The client chose the EUROFILTER unit, which is equipped with, among other things, the shaker systém with the fire extinguisher.

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowych Targach LIGNA 2019, które odbędą się w dniach 27. – 31. Maja w Hannowerze w Niemczech.

Dla klientów, którzy wybierają się odwiedzić nasze stoisko, nr. F50, hala 11, przygotowaliśmy BILETY GRATIS. Na prośbę bilety z przyjemnością do Państwa wyślemy.

At the end of October 2018, we received an inquiry from the company Emil Obořil for the dust extraction system for Homag BHX CNC and edgebanding machines with pre-milling HOMAG.

Firstly we took the measurements of the workshop and then we chose the dust collector FT 616 A as the most appropriate unit.

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowych Targach Dremasilesia 2019, które odbędą się w dniach 26. - 28.4. 2019 w Katowicach, Centrum Targowe, Exposilesia Sosnowiec.

Cieszymy się na spotkanie z Wami!

ADAMIK Team

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowych Targach Ligna Bohemia 2019, które odbędą się w dniach 14. 2. – 16. 2. 2019 w Lysa nad Labem w Czechach.

At the beginning of summer holidays the company MORIS design sent us inquiry for aspiration of their new HOMAG CNC. MORIS design has in their facility central extraction system but the system did not have enough free capacity for the new Machinery.

Serdecznie zapraszamy na 16. Międzynarodową Wystawę Maszyn, Urządzeń i Materiałów dla Przemysłu Drzewnego - PRAGOLIGNĄ 2018. Targi odbędą się w dniach11. - 13. 11. 2018 w Pałacu Przemysłowym Výstaviště w Pradze, Holešovice. Znajdziesz nas na stoisku SH5.

Firma Schauer Nábytek z siedzibą w Petrowie nad Desnou zajmuje się świadczeniem jakościowych usług w dziedzinie wnętrz mieszkaniowych i komercyjnych w przyjaznych cenach, a ich motto to czynić codzienne życie wygodniejszym i bardziej przyjemnym...

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do Nitry na międzynarodowej wystawie Lignumexpo 2018, która odbędzie się od 18. 9. do 21. 9. 2018. Znajdziecie nas: Pavilon A, stoisko nr. 5.

Cieszymy się na spotkanie z Wami!

ADAMIK Team

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2018 które odbędą się w dniach od 11.9. do 14.9.2018 w Poznaniu. Znajdziecie nas: Pawilon 5, Stoisko G60 i F57.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na Międzynarodowych Targach Maszyn IWF 2018, które odbędą się w dniach od 22. - 25. 8. 2018, Atlanta. Przedstawimy nowość oklejarka - ADAMIK Vario 65. Znajdziecie nas na stoisku naszego partnera handlowego ADWOOD. Numer stoiska 6535. Cieszymy się na spotkanie z Wami!

Wydajny odpylacz FT 616 poszerza swoje funkcje i aktualnie dostępny jest w wersji z automatyczną regeneracją. Na rynek więc trafia cenowo najlepiej dostępny odpylacz centralny z regeneracją filtrów. Odpylacz o wydajności 6800 m3/h oraz podciśnieniu 3000 Pa w kombinacji z silnikiem o mocy 3 kW pokonuje większość rywali w tej kategorii.

Popularny odciąg MOBIL 200 przeznaczony do okleiniarek dostaje kolejnych dwóch odważnych braci!

Nowym pojęciem w zakresie maszyn odpylających do okleiniarek to odpylacze FT416SF oraz FT420SF. Wydawać by się mogło, że w dziedzinie odpylaczy do okleiniarek oprócz wysokiego podciśnienia nie ma już miejsca na nowości, ale jest odwrotnie.

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowych Targach Dremasilesia 2018, które odbędą się w dniach 6. 4. – 8. 4. 2018 v Katowicach, Centrum Targowe, Exposilesia Sosnowiec.

Cieszymy się na spotkanie z Wami!

ADAMIK Team

Zastanawiasz się nad przeróbką odpadów na brykiety? Jesteś nawet zainteresowany wybudowaniem bezobsługowego systemu przeróbki odpadów w swoim warsztacie? Cenowo najkorzystniejsze brykieciarki serii Ekxx oraz ostatnio na rynku bardzo popularne brykieciarki BRIK STAR są częścią naszej stałej ekspozycji. 

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2018!

ADAMIK Team

Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowe Targi Przemysłu Drzewnego i Przemysłu Meblarskiego - WOOD-TEC 2017. Wystawa odbędzie się w Brnie od 31. 10. - 3. 11. 2017. Znajdziecie nas w pawilonie V, stoisku nr 042. Do widzenia w Brnie!

ADAMIK Team

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2017 które odbędą się w dniach od 12.9. do 15.9.2017 w Poznaniu. Znajdziecie nas: Pawilon 5, Stoisko G68 i F55.

Myślisz, że nasze urządzenia odpylające stosują tylko firmy stolarskie? Wcale nie. Dowodem tego jest firma ALBIXON a.s., która od 25 lat zajmuje się produkcją basenów.

Niedawno odkryliśmy wideoklip, którego autorem jest pan Mařas, który u nas zakupił odpylacz FT 400 SF. Bardzo nas ucieszył ten fakt i chcielibyśmy panu Mařasowi podziękować i podzielić się z Państwem tym wideoklipem.

ADAMIK Team

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na Targach Maszyn i Narzędzi dla Obróbki Drewna DREMASILESIA 2017, które odbędą się w dniach 12. – 14.5. 2017 v Katowicach, Centrum Targowe, Exposilesia Sosnowiec.

Cieszymy się na spotkanie z Wami!

ADAMIK Team

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowych Targach Ligna + 2017, które odbędą się w dniach 22. – 26. maja w Hannowerze w Niemczech...

Chcielibyśmy zaprosić serdecznie wszystkich zainteresowanych brykietowaniem do naszego centrum testowania w Paskowie, gdzie będzie możliwość wypróbowania brykietowania własnego odpadu drzewnego.

Pozwólcie, że przywitamy do grona naszych klientów belgijską firmę D.B.S.I., która produkuje wyroby z kamienia sztucznego na maszynie ADAMIK Combiformer Plus. Dziękujemy, że Państwo wybrali sobie nasze urządzenie.

ADAMIK Team

Rok 2016 jest pomyślnie już za nami tak samo, jak i nasz Dzień otwartych drzwi. Wszystkim, którzy przybyli do naszych nowych pomieszczeń w Paskowie z okazji Dnia otwartych drzwi, bardzo serdzecznie dziękujemy.

Szanowni klienci i partnerzy biznesowi,

serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty 2016 odbędzie się z okazji otwarcia nowego salonu i centrum testowego.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2016...

Niedawno przeprowadziliśmy instalację naszego urządzenia do formowania kamienia sztucznego (Solid surface) – Combiformer Plus w firmie Ingema w Michalowcach na Słowacji. Chodzi o kombinację pieca nagrzewczego i prasy membranowej.

Szanowni klienci i partnerzy biznesowi,

chcielibyśmy zaprosić Państwa do naszych nowych pomieszczeń. Można odwiedzić nas na:

ADAMIK Company, s.r.o.
Mitrovická 804
739 21 Paskov
Czechy

Pon-Pt 7:30 - 15:30 

Dynamicznie rozwijająca się firma Hast Retail zajmuje się projektowaniem wnętrz placówek handlowych i sklepów oraz ich realizacją. Firma ta zwróciła się do nas odnośnie dostawy centralnego odpylania warsztatu. Podstawę umowy stanowiło wykonanie instalacji jednostek odpylających jakościowo i w jak najkrótszym terminie.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na Targach LUBDREW 2016 1-3. 4. 2016, Lublin, Polska.

Niedawno zwróciła się do nas firma Hanzlík & Hanzlík z Otic przy Opawie z prośbą o przedstawienie propozycji urządzenia odpylającego do maszyny CNC Holz-Her Pro-Master 7017. Mimo, że chodzi o małą spółkę rodzinną, potrafią oni zadowolić nawet tych najbardziej wymagających klientów. Zajmują się przede wszystkim produkcją na zlecenie oraz produkcją nowoczesnych mebli na wymiar.

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowych Targach Ligna Bohemia 2016, które odbędą się w dniach 18. 2. – 20. 2. 2016 w Lysa nad Labem w Czechach.

BILETY GRATIS tutaj.

Cieszymy się na spotkanie z Wami!

ADAMIK Team

Sklejka UPM Grada jest oparta na nowej technologii, która umożliwia formowanie tego materiału za pomocą ciepła i ciśnienia. UPM Grada została zaprojektowana przede wszystkim w celu łatwej i skutecznej produkcji elementów kształtowanych.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2015...

Niedawno rozpatrywaliśmy sprawę szybkiej instalacji klasycznego odpylacza serii FTxxxSF w firmie FINIDR, która już wiele lat działa w przemyśle drukarskim nie tylko w Republice Czeskiej, ale również za granicą.

"Jak już to bywa, wszystko ma swój koniec. Również mój staż w firmie ADAMIK dobiega końca. Z wdzięcznością mogę powiedzieć, że wiele się tutaj nauczyłam. Moje obowiązki były urozmaicone.

Znowu po jakimś czasie przynosimy wiadomości o nowej instalacji. Tym razem chodziło o instalację urządzenia odpylającego FTO 615 3kW z automatycznym włączaniem do piły wielkoformatowej w firmie Murtfeld plasty, s.r.o..

"Jestem studentką Wyższej Szkoły Górniczej – Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie, kierunek Finanse. Tak jak wszyscy myślę również i ja o jak najlepszym wykorzystaniu na rynku pracy. Z tego powodu zdecydowałam się zdobyć nowe doświadczenia będąc na stażu w ramach programu „Staże dla młodych 2“.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym klientom i partnerom biznesowym, którzy odwiedzili nas na naszym stoisku na targach LIGNA 2015, i są zainteresowani w naszych maszynach. Kilka zdjęć tu, jak na naszym stoisku wydawało.

ADAMIK Team

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowych Targach Ligna 2015, które odbędą się w dniach 11 – 15 maja w Hannowerze w Niemczech...

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na Targach Maszyn i Narzędzi dla Obróbki Drewna DREMASILESIA 2015, które odbędą się w dniach 17 – 19.4. 2015 v Katowicach Śląskie Centrum Targowe Chorzow.

Tym razem, by zainstalować prasę ADAMIK, przybyliśmy do zakładu stolarskiego pana Kordacza w Bechlinie. Rodzinny zakład stolarski zajmuje się przede wszystkim produkcją mebli na zlecenie...

„Mamy koniec listopada i jednocześnie koniec mego stażu w spółce ADAMIK. Na staż zostałam przyjęta na pozycję pracownika biurowego. Moim zadaniem była przede wszystim rejestracja klientów w systemie informatycznym spółki - VARIO, korespondencja, pakowanie paczek itp. …. 

Niedawno dokończyliśmy instalację w firmie AMBlence expo, s.r.o. w Adamowie. Firma ta zajmuje się budową stoisk targowych oraz projektowaniem luksusowych ekspozycji w całej Europie, Rosji oraz na Bliskim Wschodzie. Ich dewizą jest doskonała jakość oraz czystość projektowania …

"Jestem studentką ostatniego roku studiów uzupełniających wyższej uczelni -TUO, i tak sobie powiedziałam, że byłoby wskazane zbadać sytuację na rynku pracy. Mam już za sobą pewne doświadczenie zawodowe w formie wakacyjnej pracy i praktyki jak zresztą każdy student szkoły. O pomyśle zrobieniu stażu powiedziała mi moja przyjaciółka, by zgłosić się na jakiś staż...

Pozwólcie, że Was serdecznie zaprosimy na już z kolei 13-te międzynarodowe targi maszyn, sprzętu i materiałów dla przetwórstwa drzewnego-PRAGOLIGNA/TOOLTEC 2014. Targi odbędą się w dniach od 30.10.-1.11. 2014 w Pradze.W latach ubiegłych na targach przedstawialiśmy wiele nowości dotyczących przetwórstwa drzewnego i w tym roku również ich nie zabraknie.

"Two months finished quickly and there was the end of my practical training in the company ADAMIK. For this reason I would like to write a short summary of my whole practical training..

"As most university students, I had also planned how to spend my free time during three-month holiday. There were no summer jobs left and it was too late for travelling abroad. That's why I decided to take part in a trainee program for young students and applied for work in ADAMIK Company...

You are cordially invited to the international fair LIGNUMEXPO-LES, which will take place from 30.9. to 3.10. 2014 in Nitra, Slovakia. You can find our stand in hall C. You can look forward to the live presentation of the new tilting press ADAMIK AP 300/130/25T. The parts of the exhibition will be also a profi dust collector FT400MVSF or separator for industrial vacuum cleaners.

We will look forward to you!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2014 które odbędą się w dniach od 16.9. do 19.9.2014 w PoznaniuZnajdziecie nas D hala 5, stoisko nr. 56. Przedstawimy specjalne rozwiązanie odpylania oklejarek Odpylacze do maszyn CNC, Odpylacze serii FTxxSF, Przyssawki do mocowania płyty, Gilotyna na taśmę, Separator i Nowość oklejarka - R.A.M.B.O.

Cieszymy się na spotkanie z Wami!

Company AQ, Ltd. from Litovel has been developing and producing loudspeakers for many years. They sell them under their own brand AQ-acoustique Quality. The loudspeakers can be produced in a cool style but sometimes you need to invest in new technologies. It was one of the reasons why the company decided to purchase the venner press ADAMIK AP300/130/25.

Our good customer, the company EXX Stone, has focused on realization of interiors with the use of corian for many years. This material is produced from the natural minerals and is becoming more and more popular among Czech and foreign designers. This trend is also reflected in the increasing demand for technologies for processing of Corian.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na Międzynarodowych Targach Maszyn IWF 2014, które odbędą się w dniach od 20. - 23. 8. 2014, Atlanta. Przedstawimy nowość oklejarka - R.A.M.B.O. Cieszymy się na spotkanie z Wami!

ADAMIK Team

We would like to introduce you our new line of power feeders with variable speed. The variable power feeders are available as 3, 4 and 8 rollers. You can get more informations about the product from our sales representatives.

Recently we have been asked by the company MF Product from Jihlava to test the press Adamík AP300/130/25 in order to make their manufacturing process more efficient. The testing itself took place in our hometown in Třinec and it was supervised by MF Product head of production.

The first edge bander of ADAMIK Manual series was introduced to the market in 2006. Manipulation was very easy and the edge bander copy any shapes very well. Three years later the innovated version ADAMIK Speed XL 62 was available. Compared to other models the edge bander ADAMIK 62 Speed XL was able to edgeband panel of Height up to 62 mm.
Today, thanks to a small innovation the new model ADAMIK Speed 65 XL is comming. With this model you will be able to edgeband parts up to 65 mm. This fact will be welcomed by those who work with honeycomb panels because they are still popular in the manufacture of furniture.

Mr. Slavomir Peterka from the family joinery in Košumberk asked us for help with a solution to extraction of waste in his workshop. After the telephone conversation we met in his carpentry workshop, checked the working area and started designing optimal solutions to the problem.

The company TONAKA, based in České Budějovice, has been cooperating with ADAMIK Company for many years. TONAKA focuses on custom-made woodwork with specialization in bentwood furniture, which is produced with our Veneer Membrane press ADAMIK.

Company Magic Tree Pte Ltd. Is manufacturing modular furniture, which is specially designed to meet the needs of children at schools and other educational institutions. The furniture can be rearranged to respond different space requirements Thanks to its large variability...

Okleiniarki ręczne typu ADAMIK SPEED 62 XL oferowane są przez naszą spółkę przez już niespełna 8 lat. Za ten okres czasu produkt ten stał się bardzo popularnym na całym świecie. Niedawno szeregi naszych zadowolonych klientów poszerzył Pan Amirbek Adinajev z Kirgistanu.

We offer you only a small presentation of products by the company CORSOL (www.corsol.cz), which deals with the processing of artificial stone Corian, SolidStone, Montello,etc. for a long time.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na Międzynarodowych Targach Maszyn LIGNA BOHEMIA 2014, które odbędą się w dniach od 20. 2. - 22. 2. 2014. Przedstawimy specjalne rozwiązanie odpylania oklejarek Odpylacze do maszyn CNC i nowość FT400MSF profesjonalne urządzenie odpylające o wielkiej mocy ssania. Największą zaletą tego urządzenia jest jego ruchliwość.

Cieszymy się na spotkanie z Wami!

ADAMIK Team

We would like to introduce to you purely family joinery workshop Korab with long tradition. The joinery workshop specializes in wide manufacturing of furniture. We can recommend this workshop to customers who require precision, excellent quality and especially professional approach to clients...

Another successful installation of dust collector FT 630 4kW equipped with automatic cleaning sequence took place in the Joinery workshop Krejci in Hanusovice, Sumperk...

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2014 Roku!

życzy
Zespół ADAMIK

Szanowni Państwo,
dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na targach Drema 2012.

ADAMIK Team

Pozwalamy sobie, zaprosić państwo na domową wystawę w firmie EMI od godziny 12 - 12 Września 2010 - Salon EMI Biertowice 256. Na wystawie będziemy prezentować ręczne okleiniarki krawędzi, odpylacze i prasy próżniowe. Cieszymy sie na waszą wizytę.

© 2022 ADAMIK COMPANY | design by www.creactive.cz | code by PCsupport.cz s.r.o.